Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Historia Parafii

ks. Jan Ramocki *1945 – 1946*

Ks. Jan Ramocki urodził 14 października 1913 r. w Rudniku. W latach 1932-1937 kształcił się w Seminarium Duchownym w Przemyślu, 20 czerwca 1937 r. przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem w Przybyszówce (17 września 1937 – 29 sierpnia 1938 r.), Leżajsku (30 sierpnia 1938 – luty 1940 r.), Grodzisku Dolnym (27 lutego 1940 – kwiecień 1945 r.) i Dębnie (kwiecień 1945 – 2 października 1946 r.). Następnie był administratorem w parafii w Stale (2 października 1946 – 14 sierpnia 1950 r.), Bratkowicach (14 sierpnia 1950 – 16 sierpnia 1952 r.), Łączkach Jagiellońskich (16 sierpnia 1952 – wrzesień 1957 r.) i Świlczy (20 września 1957 – 19 lipca 1962 r.). Następnie był ekspozytem w Ustrzykach Dolnych (6 września 1962 – 6 czerwca 1963 r.), administratorem w Straszydlu (6 czerwca 1963 – 24 stycznia 1967 r.), wikariuszem ekonomicznym, a następnie administratorem parafii w Zaleszanach (6 czerwca 1967 – 10 lipca 1969 r.), w Niewodnej (10 lipca 1969 – 12 lipca 1971 r.) i Iwoniczu (17 sierpnia 1971 – 17 czerwca 1974 r.). Od 1975 r. był rezydentem w Brzozie Stadnickiej i w Leżajsku. 25 czerwca 1977 r. uzyskał doktorat na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego po przedłożeniu pracy „Struktura społeczno-zawodowa a religijność ludności wiejskiej na przykładzie Iwonicza”. Ostatnie lata życia spędził w domu księży emerytów w Korczynie, gdzie zmarł 9 czerwca 1991 r. Pochowany został w Świlczy.

 

Źródło: Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu

Możliwość komentowania ks. Jan Ramocki *1945 – 1946* została wyłączona