ks. Adolf Mroczek *1966 – 1992*

Ks. Adolf Mroczek urodził się 14 sierpnia 1927 r. w Bielińcu. Średnie wykształcenie zdobywał w liceum w Ulanowie (1944-1947) oraz w Rudniku (1947-1949). Studia teologiczne odbywał w Przemyślu w latach 1949 1954. Tam też 27 czerwca 1954 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Począwszy od 1 września 1954 r. przez kilka miesięcy pełnił obowiązki wikariusza w Leżajsku (do 1 marca 1955 r.), a następnie w Wyszatycach (do 21 maja 1955 r.). Od 22 maja 1955 r. przez trzy miesiące był administratorem parafii Wyszatyce. Następna placówka był Strzyżów, gdzie pracował jako wikariusz od 1 sierpnia 1955 r. do 31 lipca 1957 r. W Rakszawie był wikariuszem do 31 lipca 1960 r. Przez niemal trzy lata był wikariuszem parafii Medynia Głogowska (od 1 sierpnia 1960 r. do 18 listopada 1963 r.). Począwszy od 19 lutego 1963 r. przez trzy lata był ekspozytem w parafii Końskie. Ostatnia placówką, w której duszpasterzował przez blisko 26 lat było Dębno. 4 lipca 1992 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w parafii w charakterze rezydenta. Zmarł 3 sierpnia 1992 r. i został pochowany w Dębnie.

Źródło: Archiwum Archidiecezji w Przemyślu

(zbiory Marty Baran)
« 1 z 5 »